LAJME — Gazeta Press

LAJME

by / on April 30, 2017 at 12:49 am / in LAJME

Nuk dua të vdes pa e parë Kosovën siç kam dëshiruar

Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, William Walker, ka thënë se ka pritur më shumë që Kosova të shkojë në drejtimin e duhur. “Kam qenë këtu në Kosovë kur është shpallur pavarësia, mirëpo pritjet kanë qenë shumë të larta. Pritjet kanë qenë të larta, mirëpo ende ekziston shpresa për të shkuar Kosova në rrugën e duhur”, tha ai. Ndërsa […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 11:05 pm / in LAJME

Ndërkombëtarët: Huliganët të nxirren para drejtësisë (VIDEO)

Sulmi i të enjtes në Kuvend, ka qenë shkak i takimit të Shefave të Delegacionit të BE-së, Ambasadës së SHBA-ve, Misionit të OSBE-së në dhe Zyrës së NATO-s në Shkup. Nëpërmjet një komunikate të përbashkët, ata njëzëri kanë dënuar këtë ndodhi si dhe kanë kritikuar autoritet e Maqedonisë që dështuan të parandalojnë të njejtën. Sulmin ndaj Kuvendit ata e kanë […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 11:03 pm / in LAJME

Mposhti Klitschkon, befason me deklaratën e tij Anthony Joshua

Anthony Joshua është kampioni më i ri i botës në boks. Britaniku, Anthony Joshua, e mposhti ukrainasin Wladimir Klitschko me nokaut në një ndeshje spektakolare në Londër. “Falënderoj trajnerin tim stafin pa të nuk do mund te isha këtu ku jam si dhe gjithë tifozët këtu”, tha fillimisht ai. “Nuk jam perfekt, por jam më i miri. Dua të falënderoj […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:59 pm / in LAJME

Pamje se si u soll deputeti Artan Grubi në momentin e dhunës në Kuvend (VIDEO)

Portali “Almakos” ka publikuar pamje që duket deputeti i BDI-së, Artan Grubi duke u lëvizur nga press qendra e Kuvendit, në momentin kur huliganët në mënyrë të organizuar kanë sulmuar brutalisht deputetët e tjerë ndër ta Zoran Zaevin, Oliver Spasovskin, Ziadin Selën, Rexhail Ismailin që po mundohej të ndalte dhunuesit si dhe në prapavijë edhe Talat Xhaferi. Ja pamjet:

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:54 pm / in LAJME

Kjo është lista e të burgosurve të cilëve presidenti Thaçi ua fali dënimet (Dokument)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka nënshkruar Dekretin për Shpallje të Faljes për 12 persona që vuanin dënime me burg në Kosovë. Sipas Dekretit për Shpallje të Faljes, të cilin e ka siguruar Insajderi, presidenti Thaçi ka zgjedhur që katër personave t’i falet e gjithë pjesa e mbetur e dënimeve, ndërsa tetë të tjerve t’i falen pjesërisht dënimet. Zyrës së […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:50 pm / in LAJME

‘Çartet’ komandant Baruti…, godet ushtarët partiak

Xhem Llamallari Ushtarët partiak në kampanjë parazgjedhore… Bdi-ja kshtu, Besa kshtu, Sela kshtu… -Jazik ju koftë.. Idiota të paparë.. Çfar sakrifice bën shumica e re për të udhëhequr të qetë, ju amanetin e Gruevskit, Çavkovit, Mihajlkovit dhe Betmenit e qoni n’vend për përqarje.. -Cofshi te kutitë e votimit…ua dhjefsha stemat e partive, hoo!

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:47 pm / in LAJME

Kush po planifikon ta vrasë Behgjet Pacollin? (VIDEO)

Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli, po ndjehet i kërcënuar. Ai ka marrë një porosi paralajmëruese për atentat të mundshëm nga Serbia.

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:39 pm / in LAJME

3 000 policë Shqiptarë, gati të mbrojnë Ziadin Selën, Ali Ahmetin dhe Zoran Zaevin

Deputetët Artan Grubi dhe Muhamed Zeqiri mbrëmë në emisionin Klik Plus thanë se dhuna që u shkaktua në kuvend më 27 prill, ishte si rezultat i asaj se kishte dy grupe policore një e ministrit Nuhiu dhe një e drejtorit të këshillit të sigurisë Mitko Çavkov, kjo e fundit sipas tyre nuk ka kryer detyrën. Tani pas shpalljes së Talat […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:37 pm / in LAJME

Rama sonte i çoi porosi Shkupit: Shqiptarët jo të dorës së dytë, maqedonasit duhet ta kenë të qartë

Kryeministri shqiptar Edi Rama me rastin e prezantimit të listave të kandidatëve për deputet të PS për zgjedhjet e reja u ndal sërish duke komentuar krizën në Maqedoni, informon INA. Ai tha se maqedonasit duhet të kuptojnë se shqiptarët në Maqedoni nuk janë minoritet. “Por janë popullsi shtetëformues, janë dy enitetet që formojnë Maqedoninë, të gëzojnë respektin, liritë dhe të […]

Read more ›
by / on April 29, 2017 at 10:36 pm / in LAJME

Në prag të Luftës së Tretë, zbulohet skuadra e droneve vrasëse të Trump, mund të zhduk gjithçka!

Amerika ka vendosur përfundimisht një flotë me dron mes tyre dhe Koresë së Jugut në mënyrë që t’i shoh tensionet e Kim Jong-ut, të cilët kohëve të fundit janë ngritur. Dronet janë të njohura me emrin Grey Eagle dhe janë projektuar për të lëshuar raketa Hellfire, dhe janë vendosur 180 km larg Seulit, veprim ky pas kërcënimeve të koreano-veriorëve, transmeton […]

Read more ›