KRONIKE — Gazeta Press

KRONIKE

by / on January 3, 2017 at 3:46 pm / in KRONIKE

Rrëfimi i zyrtarit të Ferizajt: Me 10 euro kënaqem me femrën në motel

“Motelet e seksit” janë shtuar aq shumë vitet e fundit në Kosovë, sa mediat flasin për një industri të vërtetë që iu mundëson klientëve privatësi të plotë, pasi nuk kërkojnë identitetin e tyre, shkruan gazeta “Zeri”. Gazeta sjell historinë e një zyrtari që kohën e pushimit në punë zgjedh ta kalojë në një nga këto motele me të dashurën, që […]

Read more ›
by / on January 2, 2017 at 4:19 am / in KRONIKE

Historia e Nuses që përdhunohej nga vjehrri: Tani që qejfi mbaroi, ma bëjë edhe një kafe

Gjykata e Tiranës dënon me nëntë vjet burg një 56-vjeçar nga Valiasi i cili u akuzua nga nusja e djalit të bashkëjetueses së tij për përdhunim. Sh. Zarka u arrestua më 5 korrik, pas kallëzimit të bërë nga shtetasja Xh. Kovaçi, e cila në dëshminë para gjykatës, të siguruar nga BalkanWeb, ka deklaruar se është përdhunuar nën kërcënimin e thikës […]

Read more ›
by / on January 2, 2017 at 3:44 am / in KRONIKE

A është kjo videoja më brutale e masakrës së Stambollit?! (Video+18)

Kanë dalë imazhet e para të sulmuesit të dyshuar që kreu masakër në një lokal nate në Stamboll. Sipas informatave të para ai është anëtar i grupit të ISIS-it ndërsa ka prejardhje afgano-çeçene ndërsa ka lindur në Turkmenistan. Fotografitë e terroristit janë marrë gjatë kontrollit të pasaportave, transmeton lajmi.net. Ky person vrau 39 persona ndërsa 65 të tjerë të lënduar […]

Read more ›
by / on January 1, 2017 at 8:52 pm / in KRONIKE

Tragjedi Shqiptare! Vdes një vajzë 10-vjeçare, pasi konsumoi alkool natën e ndërrimit të viteve

Shënohet viktima e parë e vitit 2017. Një vajzë 10 vjeçare nga rrethinat e Tiranës, ka humbur jetën ditën e sotme, pasi dyshohet sa ka konsumuar alkool natën e ndërrimit të viteve. Ngjarja ka ndodhur rreth një orë më parë. Burime të Albeu.com nga komisariati nr. 4 bëjnë me dije se prindërit kanë deklaruar në polici se vajza ka konsumuar […]

Read more ›
by / on January 1, 2017 at 3:43 am / in KRONIKE

Lajm tragjik: Tronditet një familje kosovare në natën e vitit të ri

Një aksident me fatalitet ka ndodhur në magjistralen në Pejë – Prishtinë, konkretisht në fshatin Sllatinë e Madhe të Fushë-Kosovës. Këmbësori, i cili u godit nga vetura ka ndërruar jetë. Kështu ka bërë të ditur Bastri Lenjani, drejtori i Emergjencës, njofton Klan Kosova. “Viktima mashkull në moshë të shtyrë nga Malisheva është dërguar në QKUK pa shenja jete”, ka thënë […]

Read more ›
by / on January 1, 2017 at 2:06 am / in KRONIKE

Letra prekëse e të dënuarit me vdekje: Mama, unë isha vetëm një fëmijë dhe sot u bëra kriminel falë teje

Një i dënuar me vdekje, kishte edhe një dëshirë të fundit. Kërkoj që të shkruante nje leter dhe pasi shkruajti për disa minuta, i dënuari thirri rojen dhe i kërkoi që atë letër t’ia dorëzonte mamasë së tij “Mama nëse do kishte drejtësi në këtë botë do të ishim të dy të dënuar jo vetëm unë. Je po aq fajtore […]

Read more ›
by / on January 1, 2017 at 1:55 am / in KRONIKE

Si në Aleppo, ky djale Kosovar perjeton jeten !

Azizi, 28-vjeçar, nëse jo njëjtë atëherë jeton edhe më keq se shumë sirianë në qytetin e shkatërruar dhe të rrethuar të Aleppos në Siri. Meqë nuk gëzon të drejtën as në ndihma sociale, ai nuk ka bukë për t’u ngopur, nuk ka shtrojë e as mbulojë. Azizi thotë se nuk është Kosovë, sepse shteti nuk bëri asgjë për të Kënga […]

Read more ›
by / on December 30, 2016 at 10:17 am / in KRONIKE

34-vjeçarja shqiptare: Meshkujt më kanë zhgënjyer, dua ta provoj me femrat

Teksa vajzat beqare ose jo po tërbohen nga shqiptarët e burgosur, një vajzë ka një tjetër “hall”. Ajo thotë se nuk ka mashkull të mirë për të, pasi të gjithë e kanë zhgënjyer, gjë që e ka bërë t’i kthejë sytë nga femrat. Vajza është 34-vjeçe nga Durrësi dhe është në kërkim të një tjetër vajze, pasi sipas saj, “meshkujt […]

Read more ›
by / on December 28, 2016 at 6:42 pm / in KRONIKE

LAJMI FUNDIT, Tronditet Suhareka nga kjo ngjarje e ndodhur..!!

Policia ka njoftuar se në komunën e Suharekës është gjetur një trup i groposur Policia e Kosovës ka njoftuar se pas hetimeve që ka kryer dje lidhur me një rast që ka ndodhur me datë 06.10.2016 rreth orës 13:00 në komunën e Suharekës në ”Oraq” është gjetur një trup i pajetë, i groposur. ”Pas hetimeve lidhur me rastin me 27.12.2016 […]

Read more ›
by / on December 27, 2016 at 5:43 pm / in KRONIKE

Lajmi Fundit: Aksident Tragjik në Gjakovë ka edhe të vdekur..!!

Një person ka humbur jetën dhe dy të tjerë janë plagosur ditën e djeshme, si pasojë e një aksident trafiku në fshatin Babaj Bokës në Gjakovë. Siç njofton policia, viktima duke lëvizur me veturën me targa lokale, nga pakujdesia dhe mospërshtatja e shpejtësisë së lëvizjes me kushtet e rrugës humb kontrollin mbi veturën dhe përplaset në shtyllën elektrike. “Si pasojë […]

Read more ›