KRONIKE — Gazeta Press

KRONIKE

by / on June 22, 2017 at 5:06 am / in KRONIKE

Tronditet Prishtina nga ky aksident qe sapo ndodhi…(Video)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak caste më parë në hyrje të rrugës “Luan Haradinaj” në Prishtinës. Një motoçikletë është përplasur me veturë. Dëshmitarët e ngjarjes i kanë thënë lajmi.net se motoristi është përplasur me shpejtësi të madhe në veturën e tipit Mercedes dhe ka pësuar lëndime të rënda Ai është përcjellë në QKUK. Per me shum ndiqni videon […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 3:38 am / in KRONIKE

“Ju kënaqeni, unë mbetem shtatzënë”, Adelina ofron 500 euro për djalin që pranon ta bëjë me të

Ka raste që statuset në rrjetin social Facebook na lënë me gojë hapur. I tillë ka qenë edhe statusi i një vajze. Ajo quhet Adelina Albu dhe në statusin e saj kërkon një djalë, i cili duhet ta lëri shtatzënë. Madje ajo ofron edhe 500 euro për djalin. Të gjesh një mashkull nuk është problem, por të gjesh një mashkull […]

Read more ›
by / on June 20, 2017 at 6:00 am / in KRONIKE

Shqiptari qëllohet me plumb në kokë para syve të vajzës

Një 50-vjeçar shqiptar që jeton në Gjermani është qëlluar me armë zjarri mëngjesin e kësaj të hëne në qytetin gjerman, Ngjarja ka ndodhur pak para orës 11 të paradites dhe i plagosuri ishte me vajzën e tij në momentin kur është qëlluar. Sipas dëshmitarëve, janë dëgjuar pesë të shtëna.Sipas raportimeve, dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive hakmarrje.Një plumb ka […]

Read more ›
by / on June 20, 2017 at 3:06 am / in KRONIKE

Sherr me thika mes shqiptarëve, dy në luftë me vdekjen

Tre shqiptarë raportohet se janë plagosur në një sherr me thika pasditen e kësaj të hënë në Francë. Sipas raportimeve të mediave lokale, ngjarja ka ndodhur në qytetin Chambéry, në Avenue des Landiers. Dy prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë. Lidhur me ngjarjen, efektivët kanë arrestuar dy persona që lëviznin me një makinë dhe një të tretë, i […]

Read more ›
by / on June 19, 2017 at 3:04 am / in KRONIKE

“Mjekut popullor të kancerit” i vdesin dy pacientë pasi ua merr afro 3 mijë euro

Shpresa për shërimin e njerëzve më të dashur nga sëmundje të pashërueshme, të detyron të besosh ekstremisht e t’i drejtohesh të ashtuquajturve mjekë popullorë. Kështu ka ndodhur me disa familje nga Kosova dhe Maqedonia, të cilat i janë drejtuar për ndihmë një mjeku popullor në Tiranë, i cili njihet si “shëruesi i kancerit”. Por në Fiks Fare mbërritën disa ankesa, […]

Read more ›
by / on June 17, 2017 at 3:52 am / in KRONIKE

Tronditet Gjermania, Aksidenti Tragjik humbën jetën tre Kosovarë!!

Tronditet Gjermania, Ky ishte aksidenti tragjik qe humbën jetën tre Kosovarë!!Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në Gjermani, saktësisht në vendin e quajtur Glehn.Një veturë është goditur nga një kamion ku sipasojë kanë humbur jetën tre persona, prej tyre njëri nga Kosova.Sipas medias gjermane rp-online.de, aksidenti ka ndodhur rreth orës 16:00.”Një polic në vendin e ngjarjes ka thënë: “Kjo […]

Read more ›
by / on June 15, 2017 at 3:28 am / in KRONIKE

Vrasje në Itali, shqiptari qëllon 15 herë me thikë gruan

Një krim i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në një familje shqiptare në Itali. Një grua 52 vjeçe është qëlluar për vdekje me thikë nga burri i saj.Krimi ka ndodhur në Varese, në një familje emigrantësh shqiptarë. Ngjarja e rëndë mësohet se ka ndodhur rreth orës 16:30 minuta të pasdites së sotme.Viktimë e kësaj ngjarje ka mbetur Diana Vrapi, […]

Read more ›
by / on June 14, 2017 at 3:32 am / in KRONIKE

Ngjarje tragjike në Kosovë, një 21 vjeçar i vdekur

Një 21-vjeçar me inicialet A.S., ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 19:00, në rrugën “Dëshmorët e Kombit” në Mitrovicë. Lëndime kanë pësuar edhe dy pasagjerë të cilët po trajtohen në Spitalin rajonal. Nga ekzaminimi i vendit të ngjarjes, shkaktar i aksidentit dyshohet të jetë pakujdesia – mos përshtatja e shpejtësisë me kushtet e […]

Read more ›
by / on June 10, 2017 at 4:52 am / in KRONIKE

S’ua merr mendja ku i kishin fshehur paratë !!!DY SHQIPTARË KAPEN ME KOKAINË DHE 1.3 MILIONË EURO

1.3 milionë euro që i shikoni në foto. Ndalimi i vajzës dhe dy djemve shqiptarë, u bë pasi u kapën me kokainë, si dhe kishin fshehur shumën e madhe të parave në një ndarje të fshehtë brenda gomës rezervë të makinës së tyre tip Saab. Operacioni është kryer më 12 gusht por policia holandeze e bëri publik vetëm ditën e […]

Read more ›
by / on June 10, 2017 at 3:40 am / in KRONIKE

Nëna që e futi vajzën 14 muajshe në furrë të nxehtë, tani po jeton në ferr (Foto)

Melissa Wright është nëna që e futi foshnjën e saj Ashley, 14 muajshe në furrë me rreth 300 gradë nxehtësi. Ajo u shpëtua nga babai i saj, por më pas ajo pësoi djegie të shkallës së tretë. Tashmë 10 vite nga rasti, pas shumë operacioneve, vajza ka një fytyrë tjetër, transmeton Express. Ashley tani jeton jetën normale, shkon në shkollë […]

Read more ›