LAJME — Gazeta Press

LAJME

by / on June 22, 2017 at 7:47 pm / in LAJME

Momenti kur vëllai i Donjeta Pajazitajt grushton të akuzuarin për vrasjen e motrës (Video)

Pas përfundimit të seancës fillestare në gjykimin për vrasjen e Donjeta Pajazitajt, vëllai i saj, Shkëlqimi, e ka grushtuar të akuzuarin për vrasjen e motrës së tij, Naser Pajazitajt, brenda sallës së gjykatës. Incidenti ndodhi në momentin kur Naser Pajazitaj po largohej nga salla e gjykatës pasi dëgjoi pretendimet e prokurorisë në akuzat për të cilat po mbahet në paraburgim. […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 7:42 pm / in LAJME

Pacolli tronditë LDK-në: Merr një vendim të papritur lidhur mundësinë e bashkëpunimit me PAN

Pamundësia e krijimit të qeverisë nga ana e koalicionit PAN e kanë shtyre këtë të fundit qe të kërkoj vota edhe në kampet tjera politike. Cak i PAN-it, sipas njohësve të çështjeve politike do të jenë pikërisht deputetët e AKR-së. AKR e cila në zgjedhjet nacionale të 11 qershorit ka konkurruar bashkë me LDK-në thuhet të ketë siguruar rreth 4 […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 7:40 pm / in LAJME

‘Albin Kurti s’bën për kryeministër’ (Video)

Pas zgjedhjeve të fundit në Kosovë, duket se lëvizja Vetëvendosje do të dalë si partia me numrin më të madh të vendeve në parlament. Kandidati i saj për kryeministër Albin Kuti ka filluar të bëjë thirrje për koalicion me LDK-në për formimin e qeverisë së ardhshme. Por për një analist të hershëm të zhvillimeve në Kosovë, perspektiva e një qeverie […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 3:48 pm / in LAJME

Mblidhen rreth 15 mijë euro për Fitore Ibishin nga Podujeva, i duhen edhe afro 3 mijë euro (VIDEO)

Vetëm mbrëmë pas iftarit janë mbledhur rreth 15 mijë euro për Fitore Ibishin nga Podujeva. Të hënën ose të marten Ibishi do të niset për diagnostifikim për në Gjermani. Vajza 24 vjeçare me të cilën tani komunikohet vetëm duke i shkruar në letër, ka filluar nga tetori i vitit të kaluar të ketë simptoma të një sëmundje shumë të rrallë […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 3:41 pm / in LAJME

Ambasada e Zvicrës: Informatë e rëndësishme rreth procedurave të reja për aplikim për vizë

Ambasada e Zvicrës në Kosovë ka lëshuar një njoftim rreth procedurave të reja për aplikim për vizë për qytetarët e Kosovës. Njoftimi tregon se nga 3 korriku i këtij viti, Ambasada e Zvicrës do të prezantojë një aplikacion online dhe një portal për rezervim të terminit për viza Shengen. Përmes këtij njoftimi, ambasada tregon procedurat se si duhet të aplikohet […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 3:28 pm / in LAJME

A e dini se ky person është njeriu më i fuqishëm në Kosovë, ja çfarë të madhe bëri ai tani (Foto)

Njeriu më i fortë në Kosovë, Bujar Muli, i cili njihet që ndalë veturat me duart e tija pavarësisht se sa i jep gaz, po ashtu me shpinë çon lart edhe traktorët. Ai njihet edhe si bamirës i madh, kësaj radhe bëri një vepër madhore gjithsesi edhe që emocionon. Ai ndihmojë një vajzë me një shumë sado kudo simbolike, por […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 3:14 pm / in LAJME

5 mijë euro për perdet e Isa Mustafës (Dokument)

Kryeministri, Isa Mustafa, pak para largimit të tij nga posti i kryeministrit ka vendosur të bëjë ndryshime estetike në zyrën e tij. Afro 5 mijë euro perde janë kontraktuar nga zyra e prokurimit në Qeverinë Mustafa. Kjo është bërë e ditur sot nëpërmjet Komisionit Rregullativ të Prokurimit Publik, transmeton Express. Tenderin e ka fituar kompania “C&O Window Decor”. Kontrata është […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 6:22 am / in LAJME

Shefqet Krasniqi, Vetëvendosja është haram të votohet (Video)

Shefqet Krasniqi, Vetëvendosja është haram të votohet. Shefqet Krasniqi pasi që e ka kuptuar se VV është enveriste, dhe se ka nga ta përkrahës të Bashar Al Assadit thotë Vetëvendosja është HARAM TË VOTOHET. / Albanian ReaL Facts of Life Kjo video është me sa e shoh unë moti kohë e publikuar mirëpo tani është shpërndarë me të madhe nëpër […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 5:54 am / in LAJME

LDK “befason” me ofertën e fundit ndaj Vetëvendosjes!

Arben Gashi në Rubikon të KTV-së prezantoi edhe skenarin e fundit, sipas tij, për formimin e qeverisë.Sipas tij, LDK mund t’i ofrojë mbështetjen e 30 vota LVV-së në mënyrë që ajo brenda gjashtë muajve t’i zgjidhë pesë problemet me të cilat, sipas Gashit, përballet vendi.“S’po qesim kushte hiç, 30 vota tona i keni, pesë problemet që i ka Kosova i […]

Read more ›
by / on June 22, 2017 at 5:38 am / in LAJME

Thaçi: Ky është lajm i shkëlqyeshëm për Kosovën

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi ka theksuar se ndarja e 50 milionë dollarëve për investime në Kosovë nga Washington është lajm i shkëlqyeshëm. Thaçi ka thënë se ky është programi më i madh i këtij lloji që është ndarë ndonjë shteti-dëshmi e përkrahjes historike, të palëkundshme të popullit dhe qeverisë amerikane për Republikën e Kosovës. ‘Lajm i shkëlqyeshem nga Ëashingtoni. […]

Read more ›