admin — Gazeta Press

Articles by: admin

by / on April 30, 2017 at 1:15 pm / in LAJME

Kërcënon Edi Rama: Ja çfarë porosie ka për nacionalistët sllav të Maqedonisë (FOTO)

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka publikuar në faqen e tij në Facebook, në rubrikën Amarcord, një mesazh për trazirat që ndodhën në Kuvendin e Maqedonisë, ku pësuan keq disa deputetë, ndërsa më keq e pësoi lideri i LR-PDSH, Ziadin Sela. Ai si simbol ka zgjedhur Dr. Ibrahim Temon, figurë e lartë shqiptare në Maqedoni gjatë fundit të Perandorisë Osmane. […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 2:17 am / in LAJME

Ky lajm do ta tronditë Maqedoninë: Çka ndodhi me krimnelët e arrestuar natën e dhunshme në Kuvend

Natën pas dhunës në Kuvend në stacionin policor janë sjellë vetëm 9 persona nga policia, por ata u liruan shpejt, sepse policët i kanë raportuar si individë të “sjellur”, e jo si të burgosur, mëson Nova TV, pasi ka biseduar me disa burime se atë natë ata ishin të përfshirë drejtpërdrejt në veprim të vonuar të policisë pas rrahjes së […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 2:16 am / in LAJME

E kaluara e errët e Vuçiqit, të cilën ia përmendi sot Haradinaj (Video)

Aleksander Vuçiq është president i Serbisë, ishte edhe kryeministër i saj dhe lider i një partie që quhet Progresiste, por s’ka qenë gjithmonë kështu. Vuçiq i takonte dikur Partisë Radikale të serbëve të themeluar nga Vojislav Sheshel. Por, përveç përkrahës i Sheshelit, Vuçiq ka qenë përkrahës i madh edhe i të akuzuarit për krime lufte nga Gjykata e Hagës, Ratko […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 2:07 am / in LAJME

Trondit Kongresmeni Amerikan: Maqedonia nuk është shtet, Ja çka duhet ti bëjm

Kongresmeni amerikan Dana Rohrabacher thotë se Maqedonia nuk është një shtet dhe se duhet të ndahet dhe se krijimi i Maqedonisë si shtet ishte një projekt i dështuar dhe se tani sipas tij të gjitha rrethanat janë krijuar që pjesët e saj t’i jepen shteteve fqinje, përfshi këtu Kosovën dhe Bullgarinë. Qëndrimi im është që Maqedonia nuk është një shtet. […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 2:04 am / in SPORT

Pse Boksi është Haram! Ja çka thot Hoxhë Irfan Salihu

Hoxha Irfan Salihu aktualisht jeton dhe vepron në qytetin e Prizrenit, si Imam në xhaminë ‘Suzi Zerrini’ dhe njihet për ligjeratat e tij në tribunat e ndryshme, si brenda ashtu edhe jashtë vendit. Ai në ligjeratën e fundit foli dhe për sportin ekstrem sic është Boksi. Në vazhdim KETU më poshtë ndiqni fjalimin e tij për boksin:

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 1:44 am / in LAJME

Ky është vëllai bukurosh i Ramushit e Dautit (Foto)

Vëllezërit Haradinaj pos që janë të zot, të fortë e politikan të aftë, janë edhe të pashëm, shkruan “Kosovarja”. Ramushi e Dauti e kanë edhe një vëlla më të ri që quhet Veton. Lidhja mes vëllezërve është tejet e fortë. Vetoni i është gëzuar jashtë mase kthimit të Ramushit në Kosovë dhe kjo foto e përbashkët mes vëllezërve e ilustron […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 1:41 am / in VIDEO

Vajza e Shkurte Fejzes Këngë për Kosovën! Ja vlen të dëgjohet….(Video)

Këngëtarja e njohur, Gresa Behluli ka publikuar këngën e re të titulluar ‘Thirrja e Artë’, këngë kjo që vë në pah talentin e zërit të Gresës së trashëguar nga nëna. Gresa ka ardhur me këtë projekt në prag të festave të fundvitit, madje ajo shfaqet mjaft bukur por edhe me shumë stil siç di vetëm Gresa./Kutia.tv

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 1:36 am / in LAJME

Lajm i mirë, Shikoni cfarë marrveshje bëjn Zvicrra e Kosova

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka bërë me dije se është finalizuar marrëveshja për pensionet mes Kosovës dhe Zvicrës. Përmes një postimi në Facebook, Abrashi ka treguar se gjatë javës që po lëmë pas në Prishtinë është zhvilluar raundi i dytë i negociatave për marrëveshje bilaterale në fushën e sigurimeve sociale në mes të Kosovës dhe Zvicrës. […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 1:34 am / in LAJME

Lajm i mirë për Kosovën!

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka bërë me dije se është finalizuar marrëveshja për pensionet mes Kosovës dhe Zvicrës. Përmes një postimi në Facebook, Abrashi ka treguar se gjatë javës që po lëmë pas në Prishtinë është zhvilluar raundi i dytë i negociatave për marrëveshje bilaterale në fushën e sigurimeve sociale në mes të Kosovës dhe Zvicrës. […]

Read more ›
by / on April 30, 2017 at 1:19 am / in LAJME

Ja se si ikën deputetët e BDI-së me xhip policie, duke lënë të tjerët të përgjaken (FOTO)

Deputetët e BDI-së janë siguruar nga policia dhe me automjete të policisë dhe forca të shtuara janë transportuar deri në selinë e partisë në Tetovë. E gjithë kjo falë angazhimit të ministrit të MPB-së, Agim Nuhiu. Por kjo ndihmë nuk iu ofrua edhe deputetëve të tjerë, ndërsa deputetët e BDI-së që sot kanë derdhur lot krokodili për Ziadin Selën e […]

Read more ›