admin — Gazeta Press

Articles by: admin

by / on October 9, 2017 at 1:18 am / in LAJME

Frashër Krasniqi “godet” keq Ramush Haradinajn, ja reagimi tij! (Video)

Deputeti i VV-së, Frashër Krasniqi i ka quajtur të paguximshëm koalicionin PAN me mos pjesëmarrjen e tyre në seancë. Ai tha se mbahen për komandantë por po frikësohen të vijnë në seancë. Sipas tij, Haradinaj thoshte se merret me sporte të rënda e tash është fshehur. Sipas Krasniqit, Haradinaj është i gatshëm t’i bie në gjunjë Listës Serbe dhe kriminelit […]

Read more ›
by / on October 9, 2017 at 12:57 am / in LAJME

Çartet Hoxhë Fatmiri “Shqiptari nuk bëhet peder” a mirrni vesh ju a jo! (Video)

Imami i xhamisë së Shipolit në Mitrovicë, Fatmir Latifaj, ka nxitur reagime të shumta në rrjetet sociale sot, pas publikimit të një videoxhirimi, ku ai dëgjohet duke folur për paradën e planifikuar nga komuniteti LGBTI në Prishtinë. Hoxha i Mitrovicës është shërbyer me fjalë të vrazhda, teksa ka shprehur kundërshtimin e tij për mbajtjen e paradës së homoseksualëve në kryeqytetin […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 10:28 pm / in LAJME

Prekëse: Ja çka bën dy të rinjt kosovarë pak para se të vdisnin tragjikisht (Foto)

Dy të rinj shqiptarë humbën jetën në Itali pas një aksidenti të rëndë automobilistik. Dy të rinjtë shqiptarë janë Amir Muslija dhe Ysin Braha, shokë të ngushtë. Dy të rinjtë nga Kosova, kishin nisur të punonin në një hotel, pasi kishin përfunduar shkollën. Mësohet se djemtë kishin kaluar një natë jashtë, në një prej diskove të Firenzes dhe ishin duke […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 7:34 pm / in LAJME

Përleshje mes tifozëve të Kosovës dhe atyre të Ukrainës (Pamje)

Pavarësisht numrit jo të madh të shikuesve në stadiumin “Loro Boriçi”, edhe ata pak tifozë të pranishëm në këtë takim janë përleshur mes vete. “Zëri” ka arritur xhiroj përleshjen mes tifozëve kosovarë dhe atyre ukrainas. Kjo përleshje ka ndodhur pas fyerjeve të ndërsjella në mes të tifozëve. Policia ka ndërhyrë dhe ka larguar me forcë tifozët e Ukrainës.

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 7:29 pm / in LAJME

“Tranohet” Vucic pas deklaratës se Ramush Haradinaj, ja çfarë bën

Me deklaratat e kryeministrit te ri shqiptar ne Prishtine Ramush Haradinaj dhene dite me pare agjencise se lajmeve “Presheva jonë” se “qytetaret e Lugines se Presheves e meritojne dhe se shpejti do te furnizohen me pasaporta kosovare..” ka shkaktuar reagime te shumta, madje te ashpra ne Serbi si ne nga analiste dhe personalitete, ashtu edhe nga mediat serbe ne Beograd. […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 7:28 pm / in LAJME

Nuk do ta besoni çka i bëjnë veteranët e UÇK-së, Ramush Haradinajt

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Pejë, ka reaguar ndaj deklaratës së LDK-së, e cila sot ka thënë AAK dhe PDK po bëjnë presion veteranëve të luftës. Veteranët kanë reaguar ashpër ndaj deklaratës së LDK-së në Pejë dhe konsiderojnë se me këtë po tentohet të manipulohen faktet dhe të njolloset autoriteti i OVL të UÇK-së në Pejë. Reagimi […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 5:14 pm / in LAJME

Shokuese: Kjo gjë do të ndodh në vendin tonë pas mesnate

Pas mesnatës, priten reshje dëbore në zonat malore në Veri dhe Lindje të vendit të Shqipërisë. Temperaturat në zonat e thella malore gjatë orëve të para të së shtunës, ulen nën 0°C, në zona të veçanta deri – 4°C. “Meteoalb” ka publikuar edhe ‘hartën e dëborës’, ku identifikohen zonat ku pritet të ketë reshje bore me fillimin e së shtunës.

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 5:10 pm / in LAJME

Gjuriq ofendon rëndë gjithë kosovarët: Kosova është….

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovën në Serbi, Marko Gjuriq ka komentuar një deklaratë të ministrit të Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. Gjuriq e ka pyetur se ku i ka votat për anëtarësim në UNESCO, transmeton Indeksonline. “A është ai Pacolli i njëjtë që ditë më parë pretendonte se kishte shumicën e votave për UNESCO dhe 15 shtete të […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 3:47 pm / in LAJME

E papritur: Ja çfarë ndodhi në tubimin e Vetëvendosjes teksa po fliste Albin Kurti (Pamje)

Një “incident” ka ndodhur sot në Malishevë. Në Sallën e Kulturës “Tahir Sinani” ku ishte duke folur lideri i VV-së Albin Kurti, prapa shpinës së tij u rrëzuan perdet e zeza që ishin vendosur si prapavijë e fushatës së VV-së. Ky moment ndodhi kur Kurti recitoi disa vargje të këngës për flamurin kombëtar. “6 tetor 68 u hap lajmi i […]

Read more ›
by / on October 6, 2017 at 2:09 pm / in LAJME

Ramiz Lladrovci: Gruja me ka than veç me “ilmu”, po me nxan e nxani tjetër kush (Video)

Këtë të diele mysafir në emsionin e dytë për këtë sezon 2017/18 i ftuar është kandidati për komunën e Drenasit z.Ramiz Lladrovci dhe shoqata Qameria . Shpetim Desku e pyeti Ramizin për peshkun e art, ai iu përgjigj “ Gruaja mka than me ilmu, po me nxan e ka nxan tjetër kush” Për me shumë në hapësirën me poshtë shikoni […]

Read more ›