Articles by: admin

by / on January 22, 2017 at 6:28 pm / in VIDEO

Këngë për Hoxhë Mulla Jakupin…Ja Vlen ta dëgjoni…!!

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 5:47 pm / in VIDEO

Shikoni si tallej Vedati i Stupcave me te ndjerin Ibrahim Rugova..!!

Aty bëhet kinse ai flet në gjuhën italiane. JO vetëm një, Vedati ishte edhe në Portokalli në vitin 2005 për të imituar Rugovën./ Periskopi

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 5:22 pm / in VIDEO

Nuk do ta besoni , Ja cka thot Sabit Geci për Shqiptarët e Kosovës..!!

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:04 pm / in VIDEO

Besim Dina shpërthen në lotë gjatë emisionit..!!

Moderatori Besim Dina,mbrëm ka festuar emisionin e 400’të të “Oxygen”. Ekipi i emisionit i kishin përgatitur shumë befasi në emisionin jubilar ku shpesh ai nuk ka mundur të kontrolloj emocionet, duke e parë anën tjetër të Besim Dinës. Pjesa më emocionuese ka qenë ajo kur Dina i është drejtuar “Botës” me një fjalim mjaft emocionues që ka bërë në fund […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 5:11 am / in LIFE

​Frutat e thata kundër kancerit dhe pro zemrës. Ja sa duhet të hani çdo ditë

Një grusht me fruta të thata mund të ulin rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës dhe kancerit. Konsumimi i vetëm 20 gramëve çdo ditë mund të zvogëlojë gjasat e vdekjes së parakohshme me më shumë se një të pestën, kanë zbuluar shkencëtarët. Frutat e thata, sidomos bajamet, farat e lulediellit dhe arrat janë të pasura në antioksidues, prandaj mbrojnë […]

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:55 am / in SHOW BIZ

Nuk do ta besoni sa është xheloze Shyhretja në Shkurtën..!!

Vitin që lamë pas, Shkurte Fejza qëndroi për disa javë si lajmi kryesor i rubrikave të shoëbizit për shkak të prishjes së raporteve me kolegen e saj Shyhrete Behluli. Për këtë gjë dëgjuam shumë rrëfime nga ana e Shyhretës, por asnjëherë nga Shkurte Fejza. Express Rozë iu sjell të vërtetën e prishjes së raporteve mes këtyre dy këngëtareve.

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:53 am / in VIDEO

Shikoni cfarë kërcimi bën kjo vajzë në klasë..!!!

Nxënësja e shkollës së mesme nga Rusia me vallëzimin e saj të çmendur tërhoqi shumë vëmendje në rrjetet sociale, transmeton reporteri.net.

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:47 am / in SHOW BIZ

Shikoni cka i ndodh Danit gjat nje emisioni live..!!

Këtë edicion të emisionit LEMzA’ me Kiki Rrahmani, mysafirë ishte mjeshtri i madhë i muzikës Ramadan Krasniqi-Dani. Pjesë e emisionit në kuadër të emisionit ishte e dhe njëri ndër miqët më të afërt të Danit, I cili me rrëfimin e tij ndikon në humorin e mysafirit, ku Danit edhe e quan budalla.

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:45 am / in SHOW BIZ

Linda Morina i qet këngë edhe Donald Trump-it..!!

Këngëtarja Linda Morina, sot ka lansuar këngën e saj më të re, kushtuar presidentit tani të zgjedhur, Donald Trump. Linda, kësaj here ka befasuar, pasi që nuk vjen me këngë siç edhe jemi mësuar, pasi që tanimë ajo planifikon të futet në tregun ndërkombëtar, pasi që edhe kënga për Presidentin Trump, është në gjuhën angleze./Kosovarja

Read more ›
by / on January 22, 2017 at 4:28 am / in VIDEO

Shikoni si Donald Trumo dëgjon recitimin e Kur’anit..!!

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka dëgjuar recitimin e Kur’anit, pasi ai mori pjesë në një shërbim Kombëtar të lutjeve në javën e tij të parë si President i Shteteve të Bashkuara.

Read more ›