admin — Gazeta Press

Articles by: admin

by / on September 18, 2017 at 7:37 pm / in LAJME

Ja çka thotë Gjyqtarja që morri në pyetje dy të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës

Dy të dyshuarit, Guxim.H e Riga.G njëri 16 e tjera 15 vjeçe, kanë dal sot para Gjykatës Themelore në Prishtinë si të dyshuar lidhur me vrasjen e Aulon Zekës, 16 vjeçar nga Prishtina. Ata janë në pyetje nga gjyqtarja për të mitur, Elife Uka. Kontaktuar nga Express, Uka ka bërë me dije se intervistomi i dy të dyshuarve tashmë ka […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 7:31 pm / in LAJME

Ky është vendimi i Gjykatës Themelore, për të dyshuarit e vrasjes së Aulon Zekës

Një muaj paraburgim është masa e caktuar nga Gjykata Themelore në Prishtinë ndaj dy të dyshuarve për vrasjen e 16-vjeçarit Aulon Zeka.Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar Zyra për Informim pranë kësaj Gjykate.Ndryshe, dy të dyshuarit për vrasjen e Aulon Zekës kanë dalë sot para gjykatës.Bëhet fjalë për të dyshuarit G.H. dhe R.G., të dy të mitur.Ata janë marrë në […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 7:23 pm / in LAJME

Reagon Isa Mustafa, ja kujt i çon një selam të fortë (Video)

“Me qytetarët, për qytetarët” është motoja me të cilën LDK-ja pretendon të dalë fituese në zgjedhjet e 22 Tetorit. Dhe për këtë është më së i bindur i pari i kësaj partie, Isa Mustafa.Bindjen e tij Mustafa të hënën e shfaqi para atyre që u ka besuar garën për kryetar komunash e kandidatëve për asambleist komunal në zgjedhjet lokale, njofton […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 7:21 pm / in LAJME

Thaçi ‘xheloz’, ja me kë do të takohet Zonja e Parë Lumnije Thaçi

“President i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në krye të delegacionit të Kosovës, i shoqëruar nga Zonja e Parë e shtetit, Lumnije Thaçi, është nisur sot për në Nju Jork, ku do të marrë pjesë në seancën e radhës të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. Me ftesë të Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dhe […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 3:54 pm / in LAJME

LAJMI I FUNDIT: Tronditet Beogradi, shpërthim i fuqishëm në Beograd ka edhe të vdekur…

Njjë shperthim i rëndë ka ndodhur sot ne beograd,ku la te vdekur 5 pesrona shkaqet ende nuk dihen se per çka kishte ndodhur.Por,i gjithe shperthimi ndodhi nga nje vetur me plin. Po ashtu eshte publikuar edhe video e shperthimit nese je i dobet me mire mos e shiko videon per ta par videon kliko ne reklamen me poshtë. kliko ne […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 3:52 pm / in SHOW BIZ

Këngëtarja shqiptare mori 38 mijë euro në një dasëm në Shkup, ja si i mbledh! (Video)

Nuk është dasëm sheikësh, por dasëm shqiptare në zemër të Shkupit, ku mysafirët ka argëtuar këngëtarja e mirënjohur e estradës shqiptare, Shkurte Gashi, por e njohur edhe si këngëtarja me zërin e veçantë për këngët e tallavasë. Shkurtja është një nga këngëtaret e preferuara, që shumë kush dëshiron ta ketë në dasëm dhe të paguajë çmimin që e kërkon. Por […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 3:45 pm / in LAJME

URIME: lajm i mirë për të gjithë shqiptarët e Zvicrës, këtë s’e priste askush

“Shqiptarët, serbët dhe kroatë duhet të kenë gjuhë e tyre kombëtare”, ka shkruar me anë të një statusi në “Twitter”, këshilltari Nacional Cédric Wermuth i (PS), duke dhënë një mendim të tij, për të gjithë ata shtetas nga Serbia, Shqipëria dhe Kroacia që jetojnë në Zvicër, shkruan ticinonews.ch. Shum shpejt pritet qe kjo iniciative te hidhet edhe ne parlamentin e […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 2:08 pm / in LAJME

Tronditë dëshmitarja që pretendon se e di ngjarjen : Ja çfarë i kishte thë e dashura e Guximit, Aulonit pak para se të vritej (Foto)

Sipas saj, motivet e vrasjës së tij ka qenë një femër e cila vijon mësimet në klasën e 10’të, me të cilën ishte në lidhje dashurie dorasi, ndërsa ajo kishte miqësi edhe me viktimen. Dëshmitarja (emër i njohur për redaksinë), rrëfimin e saj e ka publikuar në rrjetet sociale, duke pretenduar se e di gjithë ngjarjen që e qoj deri […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 1:55 pm / in KRONIKE

Edhe një mesazh prekës për Aulonin: “Ndryshe i patëm fjalët unë e ti”

Edhe një familjare e Aulon Zekës me dhimbje të madhe e ka pranuar vdekjen e të afërmit të saj 16 vjeqar.Rina Zeka ka postuar një foto në facebook bashkë me Aulonin në moshë më të re, duke përcjell edhe një mesazh shumë prekës.“Klysh ndryshe i kemi pas fjalt une e ti ??????..Kliko ne reklam dhe shiko foton e postuar nga […]

Read more ›
by / on September 18, 2017 at 1:54 pm / in SHQIP

Tronditet Durrësi nga kjo ngjarje qe sapo ndodhi, Kujdes Pamjet!

Një ngjarje e rëndë është shënuar në qytetin e Durrësit. Krimi në familje ka tronditur sot Xhafzotajn në qytetin bregdetar, duke shënuar dy viktima. Uniformat blu raportojnë për një krim të dyfishtë në familje, ku djali ka vrarë nënën dhe babain. Raporton se djali kishte probleme mendore dhe njihej në zonë për këtë problem. Policia ka mbërritur në vendin e […]

Read more ›